Jazda na nartach jest nierozerwalnie związana z upadkami. Jak wybrać kask oraz gogle, by czuć się na narach bezpiecznie? 

Widzieć – reagować

Dobra widoczność to podstawa bezpieczeństwa na stoku. Śnieg oraz intensywne słońce powodują, że widoczność na stoku bez odpowiednia dobranych gogli jest zerowa. 

 

Wybierając gogle trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na prawidłowy rozmiar. Dobranie gogli do obwodu głowy nie jest problemem, gdyż większość ma paski regulujące. Inaczej jest z dobraniem wielkości szkieł. Warto wiedzieć, że damskie gogle narciarskie są mniejsze od męskich. 

Wybierając odpowiedni kolor szkieł narciarz zapewni sobie dobra widoczność. Do jazdy w pełnym słońcu przeznaczone są szkła w kolorze brązowym, szarym, niebieskim i czarnym. Wybierając się na stok w pochmurny dzień warto postawić na szkła żółte, złote lub bursztynowe. Szkła przezroczyste są idealny do jazdy po zmierzchu. 

 

Ochronić głowę

Dobra widoczność pozwala na szybszą reakcję w nieprzewidzianych okolicznościach, ale i tak narciarz musi liczyć się z możliwością upadku dlatego ochrona głowy jest niezbędna. Kupując kask należy zwrócić uwagę czy spełnia ona zasady bezpieczeństwa. Kaski z normą EN 1077:2007 lub ASTM 2040 to kaski bezpieczne. 

 

Bezpieczny kask oraz dobrze dobrane damskie gogle narciarskie zapewnią bezpieczeństwo na stoku i pozwolą dobrze bawić się na nartach.

Gogle narciarskie dostępne w tym miejscu.